Yaz Okulunda Verilen Eğitim

Yaz Okulunda Verilen Eğitim
Yaz Okulunda Verilen Eğitim

Çalışan annelerin en büyük sorunlarından biri de çocuklarının bakımını üstlenecek birilerini bulamamalarıdır. Çalışmak zorunda olan anneler çocuklarını kreşe göndermeyi tercih ediyorlar. Hem çocuklarının eğitimi konusunda bilgili kişilere emanet etmek içlerini rahatlatıyor, hem de gün içinde akılları çocuklarında kalmadan işlerini yapıyorlar. Yaz okulunda verilen eğitim, çocukların okul hayatına alışmaları açısından da çok faydalı oluyor. Arkadaşları ile nasıl iletişim kurmaları gerektiğini öğrenen çocuklar gurup içinde hareket etmeyi de öğreniyorlar.

Yaz Okulunun Faydaları Nelerdir?

Yaz Okulunda Verilen Eğitim
Yaz Okulunda Verilen Eğitim

Çalışan anneler için kurtarıcı niteliğinde olan yaz okulları, çocukların belli bir disiplin ile hareket etmelerini sağlıyor. Sürekli olarak zekâ gelişimine yardımcı oyunlar, etkinlikler ile çocukların zihinsel gelişimleri desteklenir. Bunun yanı sıra onların yaşına uygun egzersiz niteliğindeki oyunlarla, bedensel gelişimleri de desteklenir. Çiğli Yaz okulu, çocukların ev ortamından ayrılarak kendi kendilerine işlerini halletmeyi öğrenebilmeleri için bir fırsattır. Sürekli olarak istekleri başkaları tarafından yapılan çocuklar, hayatları boyunca birilerinin onlara hizmet etmesini beklerler. Fakat bu durum çok yanlıştır. Bunun önüne geçmek ve çocuklara kendi işlerini kendilerinin yapmaları gerektiği bilinci aşılandığında, çocuklar ileri dönemlerde kendi kendilerine yetmeyi öğrenirler.

İlginizi Çekebilir  Anaokulu Seçiminde Size Yardımcı Olacak Şeyler

Nasıl Bir Eğitim Veriyoruz?

Çocuklarımıza Yaz Okulunda Verilen Eğitim boyunca, düzenli olmak ve kendi işlerini kendilerinin yapması gerektiği bilici aşılanarak, kendi kendilerine yetebilen bireyler olmalarına katkı sağlıyoruz. Bunun yanında kendi ilgi alanlarına göre oyunlar oynayarak, ilgi duydukları konularda kendilerini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Çeşitli oyunlar ve aktivitelerle arkadaşları ile iletişim kurma becerilerini geliştirmelerine imkan sağlıyoruz. Çünkü sürekli olarak bireysel aktivitelerde bulunan çocuklar toplum içinde kendilerini ifade etme konusunda sorun yaşıyorlar. Bunun önüne geçmek için arkadaş gurupları ile sürekli olarak etkileşimde bulunmaları sağlanıyor. Yaptığımız dil çalışmaları ile çocukların hayal güçlerinin gelişimine destek oluyoruz. Öğretmenleri ile birlikte hikaye dinleme ve ardından hikaye anlatımları ile hayal güçlerinin gelişmesine katkı sağlıyoruz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Çocukların okula geldikleri andan itibaren yapılan bütün aktiviteler onların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde hazırlanmış olduğundan, çocuklar okulda geçirdikleri zaman zarfında, toplumda kendilerini rahatlıkla ifade edebilen, başkalarının haklarına saygı gösteren ve kendi kendine yetebilen bireyler olarak yetiştirilirler. Bu sayede kendi gelişimini tamamlayan bireyler olarak topluma faydalı işler yapabilecek kapasiteye sahip olurlar.

İlginizi Çekebilir  Anaokulunun Önemi Nedir?

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz