Neden Okul Öncesi Eğitim?

Eğitim çocuk gelişiminde oldukça önemlidir. Nasıl bir birey yetişeceğinin göstergesidir. Erken yaşta alınan eğitim çocukluktan yetişkinliğe nasıl bir yol izlemesi gerektiğine yardımcı olur. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bağımlı hale gelen çocukları televizyon, tablet ve telefonlardan uzaklaştırmanın en iyi yoludur. Neden okul öncesi eğitim önemlidir? Sorusunun da cevabını, çocuğunuzu sosyal ortam içerisinde gördüğünüzde de alabilirsiniz.

Okul Öncesi Eğitim Nasıl Başlar?

Küçük yaşta sosyal çevre ile tanışma, kalabalık içerisine karışma en önemlisi de paylaşmayı öğrenmesi için de okul öncesi eğitim şarttır. Zaman içerisinde sosyalleşen, verilen komutları algılayan, komutlara karşılık veren, ne istediğini rahatlıkla dile getiren bir çocukla karşılaşırsınız. Bu durumda özgüveni yüksek bireyler yetişir. Bu konuda eğitim kurumumuzda siz değerli ebeveynler eşliğinde çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunuyoruz. Neden okul öncesi eğitim denildiğinde, yavaş yavaş ilkokula hazır bir çocuk elde edersiniz. Bu durumda da ilkokula başladığında zorlanmaz ve adaptasyon sorunu ile karşılaşmazsınız.

Neden Okul Öncesi Eğitim

Çocukların Eğitimi İçin Öncelikle Noktalar

Yeteneklerini su yüzüne çıkarabileceği kreş ve anasınıfları için okul öncesi eğitimde olmazsa olmaz noktalar vardır. Kurumumuz tarafından bütün detayları incelenip, çocuğunuzun güvenliği ve gelişimi için en uygun koşullar yaratılır. Kreş ortamında çocuk sayısının fazla olması dolayısıyla, aynı havayı soluma, aynı oyuncakların kullanımı ile hastalıklar hızla yayılır. Bu sebeple ortamın havalandırma koşullarına uygun olması şarttır. Haftada bir kez en az oyuncakların dezenfekte edilmesi gerekir.

İlginizi Çekebilir  Ailelerin Çocukların Eğitiminde Söz Sahibi Oluşu

Tehlike yaratabilecek eşyalar duvara monte olmalı, boğaza kaçabilecek küçük oyuncaklar kesinlikle anasınıfında yer almamalıdır. Öğretmenler bölüm mezunu olup, bilgileriniz kusursuz aktarabilecek kapasitede, her çocuğa kendi evladı gibi davranabilecek yapıda olmalıdır. Sizler için en iyileri okulumuzda barındırıyoruz. Neden okul öncesi eğitim sorusunun yanıtı yaşayarak okulumuzda deneyimleyebilirsiniz.

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz