Kreşte Verilen Eğitim Nedir?

Kreşte Verilen Eğitim Nedir
Kreşte Verilen Eğitim Nedir

Kreşte Verilen Eğitim Nedir? Kreş 0 ile 36 ay arasındaki çocukların bakımı ile ilgilenen eğitim kurumlarıdır. Diğer ismi bebek bakım evleridir. Genelde anaokulu ve kreş kavramları birbirine karıştırılmaktadır. En temel ayrım; eğitim verilen çocukların yaşlarıdır. 36 ay sonrası çocuklar için açılan kurumlar anaokulu denmektedir. Nazlı Akbalık Anaokulları olarak çocuklarınızın psikolojik gelişim, sosyal gelişim, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz.

Kreşte Verilen Eğitim Nedir?

Nazlı Akbalık Anaokulları bünyesinde bulunan Çiğli Kreş’te eğitim veren öğretmenlerimiz konularında uzman kişilerden oluşmaktadır. Çocuklarınıza değişik konularda eğitim vereceklerinden emin olabilirsiniz. Bu eğitimleri başında ‘matematik eğitimi-mental aritmetik ’gelmektedir. Bu eğitim çocuklarda hayal gücünü geliştirir aynı zamanda koordineli düşünme olanağı sağlar. Konsantrasyonu artırır. Bu eğitim verilirken; çocukların seviyeleri ve yaş grupları dikkate alınır.

Satranç her ne kadar bir oyun olarak kabul edilse de zekâ geliştirici özelliği yadsınamaz. Bu nedenle kreşimizde hem satranç hem de akıl okulları eğitimi verilmektedir. Amacımız ise çocukları eğlendirerek eğitmektir.

Kreşte Verilen Eğitim
Kreşte Verilen Eğitim

Eğlendirerek eğitmenin diğer bir yöntemi ise danstır. Kreşimizde verilen dans eğitimlerindeki ana amaç çocukların fiziksel gelişimlerini desteklemektir. Dans eğitimi de yine satranç ve akıl oyunları gibi çocuklarımızın oldukça dikkatini çekmektedir. Kurumumuzda ayrıca drama dersleri, görsel sanatlar, seramik dersleri ve müzik eğitimi de verilmektedir. Okul öncesi dönemde verilen en önemli eğitim kreş eğitimidir.

İlginizi Çekebilir  Anaokulu Öğretmenlerinin Davranışları Çocuklarınızı Nasıl Etkiler?

Çiğli Kreş – Okul Öncesi Eğitim Kurumları Çocukları Harekete Yönlendiriyor

Çiğli Kreş – Okul Öncesi Eğitim Kurumları verdiği hareket eğitimleri sayesinde çocukların fiziksel aktivitelere katılımını sağlamaktadır. Bu şekilde çocukların fizyolojik yapılarına katkıda bulunmaktadır. Çocuklara denge faktörü ile hareket eğitimi veren Çiğli Kreş – Okul Öncesi Eğitim Kurumları daha dışa dönük, daha sağlam yapılı ve kendini daha iyi ifade edebilen çocuklar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Çiğli Kreş – Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yaz Okulu

Kurumumuzda çocuklar için yaz okulu hizmeti sunulmaktadır. Yaz okullarımızda günlük akış; sabah 7.00’de başlamaktadır. Kahvaltı ve toparlanma sürecinden sonra saat 9.00 itibari ile dil eğitimine geçilmektedir. Dil eğitimi verilmediği günlerde müzik eğitimi verilmekte veya oyun oynanmaktadır. 12.00 itibari ile öğlen yemeği başlar. 14.00’e kadar dinlenme ve 14.00 itibari ile ikindi kahvaltısına geçilir. 14:30 ile 17:00 arasında değişik aktiviteler yapılarak gün sonlandırılır.

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz