Kreş Ortamı Nasıldır?

Kreş Ortamı Nasıldır

Çocuklar bir ailenin neşe kaynağı, umudu ve geleceğidir. Bir birey toplumun yapı taşıdır. Bu taşları yerine oturmak için düzgün bir ustalık gerekir. Çocuklarınızın geleceğini de alt yapısı sağlam temeller üzerine inşa etmelisiniz. Bu durum ancak vaktinde sağlanan güçlü bir eğitim ile gerçekleşir. İlk adım olarak kreş ve anaokulu sistemi uygulanmalıdır. Peki, Kreş Ortamı Nasıldır?

Doğru Kreş Nasıl Seçilir?

Kreş Ortamı Nasıldır

Doğru bir kreş seçimi çocuğunuza birçok şeyi öğretebilir. Fakat öncelikle çocuğunuzun doğru ellerde olduğundan emin olmalısınız. İzmir’de bulunan çiğli kreş donanımlı eğitmenleri ile birlikte kaliteli hizmet vermektedir. Kreş arayışınızda öğretmenlerinin mezun olduğu okul bile oldukça önemlidir. Kreş müfredatında çocuklarınızın sağlığı ön planda tutulmalıdır. Hijyen ortam sağlanmalı, eğer tam gün verilecekse özellikle yemek araları okul tarafından karşılanmalıdır.

Kullanılan alanlar en az haftada bir dezenfekte edilmelidir. Bütün bunlar çocuğunuzun soluduğu hava ve sağlığı demektir. Okul seviyesinden emin olduktan sonra çocuğunuzun da eğitim için uygun bir yaş aralığında olduğundan, dolayısıyla eğitime açık bir dönemde bulunduğundan emin olmalısınız. Aksi durumda hem çocuğunuz hem de siz zorlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları

Kreş Çocuğunuza Ne Sunar?

İyi bir kreş bir çocuğun gelişiminde altın anahtar gibidir. Severek ve sevilerek yapmış olduğu her etkinlik olumlu sonuçları ile geri döner. Bazı kreşler çiğli kreş gibi yerlerde sıralı ve doğru bir yol izlendiği için çocuğunuzun ilerlemesi de adımsal şekilde oluyor. Etkinlikler yaş grubuna göre belirlenmelidir. Kendi yaş grubunda yapılan aktiviteler çok daha faydalı olacaktır. Hem paylaşmayı hem de sevgiyi tanıyarak, farkındalığı yaşayarak öğrenecektir. Zaman içerisinde sizde çocuğunuzdaki gelişimleri görüp fark edeceksiniz.

Kreşin Eğitim Seviyesi

Kreşlerin eğitim seviyeleri öğretmenlerin oluşturduğu müfredat ve öğrenci kapasitesine göre yükselir. Öğretmenin öğretmiş olduğu bilgileri alabilen her öğrenci sınıfın seviyesini yükseltecektir. Çiğli kreş ortalama üstü eğitim ile de öndedir. Eğitimin temeli öğretmek olsa da algının önünü açmak da neşeli bir ortamdan geçer. Bu da keyifle ders işlemektir. Bunun için kreşlerde çeşitli aktivitelerde düzenlenmelidir. Özellikle yazın, kış yoğunluğundan bunalan çocuklar için at biniciliği, havuz, piknik gibi etkinlikler yer almalıdır.

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz

İlginizi Çekebilir  Anaokuluna Kayıt İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?