Çiğli Nazlı Akbalık Anaokulu

Çiğli Nazlı Akbalık Anaokulu

Çocukların eğitim – öğretim alanında en iyi şekilde yetiştirilmesini hedefleyen Çiğli Nazlı Akbalık Anaokulu birçok farklı derse müfredatında yer vermektedir. Bilişsel gelişimi destekleyen Çiğli Kreş karar mekanizmalarının doğru kullanımını, serbest ve özgür düşünmenin tüm ilkelerini tüm çocuklara başarıyla aktarıyor. Eğitim kadrosunda yer alan tüm öğretmenler alanında uzman ve deneyimli hocalardan oluşuyor.

Satranç ve Dans Eğitimleri

Satranç gibi analitik zekayı geliştiren oyunlar Çiğli Nazlı Akbalık Anaokulu sınıflarında tüm öğrencilere öğretiliyor. Düşünme, hamle yapma, sonrasını öngörüp ona göre hareket etme yeteneklerini ortaya koyan satranç sporu tüm kuralları ve tarihçesi ile birlikte çocuklara aktarılmaktadır. Bunun yanı sıra birçok farklı dans eğitimi de müfredatta yer alan seçmeli dersler arasında bulunuyor.

Profesyonel kademe verilen dans eğitimleri özellikle çocukların kendi bedenlerini tanıma ve fiziksel kabiliyetlerini geliştirme yönünde etkili olmaktadır. Çiğli Kreş kapsamında verilen dans eğitimleri uzman hocalar tarafından veriliyor. Aileler çocukları için en uygun dansı seçme ayrıcalığına da sahipler.

Çiğli Nazlı Akbalık Anaokulu
Çiğli Nazlı Akbalık Anaokulu

Sanatsal Eğitimler ve İçerikleri

Öğrencilerin birçok farklı eğitim programına dahil edildiği Çiğli Anaokulu aynı zamanda sanatsal eğitimlere de ağırlık veriyor. Bunların başında drama ve müzik eğitimi gelmektedir. Birçok farklı enstrüman (piyano, flüt) Çiğli Kreş sınıflarında bulunmaktadır. Modern müziklerin yanı sıra halk müzikleri de müfredatta yer alarak çocukların kendi kültürlerine dair ana izlekleri öğrenmeleri hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir  Anaokulunda Alınan Eğitim Sosyal Hayatta Ne İşe Yarar

Seramik dersleri de bir diğer seçeneği oluşturmakta ve yine alanında uzman olan öğretmenler tarafından verilmektedir. Çocukların iç dünyalarını özgür bir şekilde yansıtmaları konusunda başarılı pratiklere ev sahipliği yapan seramik dersleri özel sınıflarda yapılıyor. Seramik şekillerinden çocukların ifade edemediği duyguların tahlilini yapmak da mümkün oluyor. Yaratıcı zekayı da doğrudan destekleyen seramik dersleri de sanatsal eğitimlerin bir diğer içeriğini oluşturmaktadır.

Çiğli Kreş’te çocukları bekleyen bir diğer özel dersin adı ise drama dersidir. Bütünsel gelişime doğrudan destek veren bu drama dersleri çocukların yaşıtları ile diyalog kurmasını ve sosyal beceriler gelişmesini de mümkün kılıyor.

Dil Çalışmaları ve Diğer Dersler

Çocukların temel temizlik ve hijyen konusunda bilgilendirilmesi de Çiğli anaokulunda sağlanmaktadır. Sınıflara girer girmez montunu çıkarıp asma gibi temel alışkanlıklar her gün tekrarlanarak öğrencilere temizlik kadar düzenin de önemi kavratılıyor. Çocukların rol model olarak aldığı öğretmenler kişisel temizlik, bakım gibi konularda da yol gösterici olmaktadır. Çocuklar, yaşıtları ile belli bir alanı paylaşarak o alandaki düzene dair temel öğretileri de bizzat deneyimlerek öğreniyor.

İlginizi Çekebilir  Vizyonumuz-Misyonumuz

Dil çalışmaları da tamamen modern ve yenilikçi bir eğitim anlayışının uzantısı olarak bu özel kreşte sunulmaktadır. Kısa şiirler hem ezberlenip hem de sınıf içerisinde okunarak edebiyata giriş dersleri kapsamında değerlendiriliyor. Buna ek olarak bilmece ve grup sohbetleri gibi diyalog temelli dil çalışmaları da aynı dersliklerde tarafımızca veriliyor. Artık malzemelerle çalışma ve oyunlar da Çiğli kreşin müfredatında yer alan diğer derslerdir.

Facebook Sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz