Çiğli Kreş

Çiğli Kreş
Çiğli Kreş

NAZLI AKBALIK ANAOKULUNUN EĞİTİME BAKIŞ AÇISI

Çiğli Kreş konusunda uzman ekiplerden oluşan Nazlı Akbalık Anaokulu eğitmenleri olarak, çocuklarımızın hizmetindeyiz. Bizce eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim, gömleğin ilk düğmeleridir ve onun doğru iliklenmesi gerekir. Bugünün dünyasında çocuklar daha meraklı ve daha öğrenmeye açıktırlar. Çocuğun sağlıklı olarak gelişebilmesi için okul öncesi eğitim temel basamaktır. Ayrıca; çocuk kendini daha iyi tanıma olanağı bulur ve başkalarıyla benzer ve farklı olan özelliklerini ayırt eder.

NELER YAPTIK – NELER YAPIYORUZ
OKULUMUZU INSTAGRAM DAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

MATEMATİK EĞİTİMİ – MENTAL ARİTMETİK

Mental aritmetik programının amacı çocuklarda zekayı geliştirmek, dikkat ve konsantrasyonu arttırmak, analitik düşünme becerisi kazandırmak, hayal gücünü geliştirmek, mantık ve muhakeme yetisini geliştirmek ve mevcut olduğu halde kullanılmayan potansiyellerini açığa çıkarmaktır bizler de öğrencilerimize bu amacı esas alarak düzey ve yaş grubuna göre gerekli eğitimi Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları olarak vermekteyiz.

SATRANÇ VE AKIL OYUNLARI

Çocuklarımızın erken yaşta bilişsel gelişimi destekleyici etkinliklerle öngörü kapasitelerini arttırmayı ve karar mekanizmalarını geliştirmeyi planlıyoruz.

DANS EĞİTİMİ

Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları olarak usta öğretmenlerle çocukların fiziksel gelişimlerini sağlayacak dans eğitimlerimize ders programımızda yer vermekteyiz.

İzmir Karşıyaka Çiğli Kreş

DRAMA EĞİTİMİ

Drama, okul öncesi eğitime büyük katkılar sağlayan eğitim tekniklerinden biridir. Drama, çocuklarda işbirliği becerisinin gelişimi için fırsatlar sunmaktadır. Nazlı Akbalık Anaokulu olarak bünyemizde bulunan drama salonumuzda çocukların bütünsel gelişimine katkı sağlamaktayız.

GÖRSEL SANATLAR

Nazlı Akbalık Çiğli Anaokulu’muz; çocuğun bütünsel gelişimini destekleyici etkinlikler üzerine kuruludur. Görsel sanat eğitimi de estetik ve yaratıcılığın gelişimini desteklemek ilkelerinin içinde çocuklara yaptırılan bir takım etkinlikler olarak karşımıza çıkar. Okulumuzda çocuklarımızın yaratıcılığını ortaya çıkarmak adına seramik eğitimi de dahil olmak üzere destekleyici eğitim, etkinlikler sunmaktayız.

SERAMİK DERSİ

Seramik, çocukların evde veya iç dünyasında yaşadığı sorunları dışa vurabilmesini, kafasında yaşadığı karmaşaları anlamlandırabilmesini sağlar. Kimi zaman hiç konuşulmayan sıkıntıları çamurla ifade ettikten sonra gene çamurla bu duyguları pozitife dönüştürmek, çocuğun içinde de o dönüşümün gerçekleşmesini sağlıyor. Bu süreci gözlemleyen aileler ve biz eğitmenler çocuklara daha rahat ulaşabiliyor, onları daha iyi anlayabiliyor. Aynı zamanda bu çalışmalarda negatif olduğu kadar pozitif duygular da ifade ediliyor.

MÜZİK EĞİTİMİ

Müzik duygusal alana katkı sağladığı gibi bilişsel alana da katkı sağlamaktadır. Verdiğimiz modern müzik eğitimi ve halk müziği eğitimi ile sosyal, entelektüel bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Çiğli Kreş Okul Öncesi Eğitim

HAREKET EĞİTİMİ

Çocuğun hareketlerinin ortama göre farklılaşabileceği konusunda bilgilendirilmesini sağlayacağımız gibi büyük kas gelişimini destekleyen etkinliklerle de fizyolojik yapısına katkı sağlıyoruz.

Dengeyi iyileştirebilecek, gücü ve dayanıklılığı arttırabilecek, daha iyi odaklanma, daha gelişmiş bir öz güven, kaygı ve stresin azalması gibi yararları çocuklara sağlamayı amaçlıyoruz. Daha mücadeleci ve üretken eğitim, çocukları daha dışa dönük bireyler haline getirmektedir. Doğru sorular, çocukların doğru bir eğitim almasını sağlamaktadır. Merak duygusunun yoğun olduğu okul öncesi eğitim yaşı, çocukların kişisel beceri kazanmaları için önemlidir. Farklı özellikteki diğer kişiler ile bir araya gelen yaşıt çocuklar, sosyalleşme konusunda büyük adım atmaktadır. Arkadaşlık becerileri desteklenen çocuklar daha fazla dışa dönüktür. Sınıf ortamındaki farklılıkları çocukların bireysel gelişimi için kullanan çiğli kreş farklı stratejiler kullanmaktadır.

Modern eğitim yaklaşımları ile çocuklar desteklenmekte ve karma bir eğitim programı uygulanmaktadır. Farklı öğrenme aktiviteleri ile her çocuk kendi özel yeteneklerini ortaya çıkarmaktadır. Ev ortamı çocuklar için yetmemekte ve kreş, çocukları yaşıtları ile bir araya getirtmektedir. Çocukların ihtiyaçlarına uygun bir şekilde şekillenen Çiğli Kreş birçok el becerisini geliştirmektedir. Renkler, hayvan isimlerini ve sayıları öğrenen çocuklar, güven içerisinde gelişme göstermektedir. Son derece canlı ve dinamik olan kreş ortamı, çocukların öğrenmesi ve gelişimi için harika bir şekilde donatılmaktadır. Grup etkinlikleri ile sosyalleşen çocuklar, sağlıklı bir şekilde iletişim kurmaktadır.

Dil Çalışması

Şiir, bilmece ve grup sohbetleri ile okul öncesi eğitim de her yaş çocuk için dil çalışması yapılmaktadır. Her çocukta dil gelişimi aynı ölçüde gözükmez ve bir gelişim doğrultusunda çocukların dili de gelişmektedir. Sesleri doğru bir şekilde işiten çocuklar, daha iyi algılar ve bu konuşma yetilerine de yansımaktadır. Sık sık konuşan çocuk, konuşma ile ilgili problemlerini kısa süre içerisinde atlatmasından ötürü çocuk ile sürekli canlı ve dinamik bir konuşma gerçekleştirilmektedir. Konuşulan konuya katılan okul öncesi eğitim yaşındaki çocuk, yaşına uygun bir şekilde eğitim almaktadır. Konuşmaya yönlendirilen çocuk, isteklerini daha iyi bir şekilde anlatabilmektedir.

Çocuklar dil çalışması ile yaşına uygun hikayeler anlatılmaya teşvik edilmektedir. Çocuklardaki herhangi bir farklılık ve yetenek, öğretmenleri tarafından fark edilmekte ve aile ile iletişime geçilmektedir. Çocukların dikkati toplanmakta ve hikaye anlatımından sonra çocuğa cevaplamak isteyeceği sorular sorulmaktadır. Eğer çocuk soruyu cevaplamak istemiyorsa, üzerine gidilmemekte ve istediği zaman cevaplamasına müsaade edilmektedir.

Temizlik ve Düzen Alışkanlığı Kazandırma

Çocuklara kişisel temizlik ve bakımları ile ilgili birtakım yeni alışkanlıklar kazandırılmakta ve çocukların takibi yapılmaktadır. Kreşte kazandırılan temizlik ve düzen eğitimi, evde aileler sayesinde pekiştirilmektedir. Temizliğin ve düzenin gerekliliğini iyi bir şekilde anlayan çocuk, kişisel temizliğine ve düzene önem vermektedir. Öğretmen kendi kişisel temizliğine ve düzene önem vererek, çocuklara örnek olmakta ve özendirmektedir. Yemeklerden önce ve sonra öğretmeninin elini yıkadığını, yemekten sonra dişlerini fırçaladığını gören çocuklar da, aynısını yapmaktadır. Temizlik ve düzen kurallarını sıkı bir şekilde öğrenen çocuk, evde anne ve babası ile bildiklerini paylaşmakta ve uygulamaktadır. Düzenli bir grubun içerisinde kendisini bulan çocuğun ilk öğrendiği şey düzendir.

Artık Malzemelerle Çalışma

Artık malzemeler ile ortaya çıkarılan materyaller, çocuğun kas gelişimine etki ettiği kadar hayal gücüne de olumlu anlamda etki etmektedir. Özgür düşünme yetenekleri gelişen çocuk, öğretmenin de yönlendirmesi ile artık ürünlerden farklı materyaller ortaya koymaktadır. Karton kutulardan örgü iplerine, deniz kabuklarından kibrit kutularına kadar birçok atık materyal kullanılmaktadır. Plastik bardaklardan dürbün, yumurta kutusundan yengeç, kese kağıdından kukla yapan çocuklar, gördükleri her atık malzemeden ortaya bir ürün koyabilmektedir. Beyin fırtınası yolu ile yeni fikirler üretmeye çabalayan çocuklar, özgün ve yararlı fikirlere de öncülük etmektedir. Farklı bir pencereden bakabilme becerisi kazanan çocuklar, atık malzemeleri iyi bir şekilde değerlendirmektedir.

Çiğli Yaz Okulu için Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz.

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz