Çiğli Kreş

Çiğli Kreş
Çiğli Kreş

NAZLI AKBALIK ANAOKULUNUN EĞİTİME BAKIŞ AÇISI

  • 3 Yaş ve Üzeri çocuklarımız için kayıt alınabilmektedir.

Çiğli Kreş konusunda uzman ekiplerden oluşan Nazlı Akbalık Anaokulu eğitmenleri olarak, çocuklarımızın hizmetindeyiz. Bizce eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim, gömleğin ilk düğmeleridir ve onun doğru iliklenmesi gerekir. Bugünün dünyasında çocuklar daha meraklı ve daha öğrenmeye açıktırlar. Çocuğun sağlıklı olarak gelişebilmesi için okul öncesi eğitim temel basamaktır. Ayrıca; çocuk kendini daha iyi tanıma olanağı bulur ve başkalarıyla benzer ve farklı olan özelliklerini ayırt eder.

NELER YAPTIK – NELER YAPIYORUZ
OKULUMUZU INSTAGRAM DAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

MATEMATİK EĞİTİMİ – MENTAL ARİTMETİK

Mental aritmetik programının amacı çocuklarda zekayı geliştirmek, dikkat ve konsantrasyonu arttırmak, analitik düşünme becerisi kazandırmak, hayal gücünü geliştirmek, mantık ve muhakeme yetisini geliştirmek ve mevcut olduğu halde kullanılmayan potansiyellerini açığa çıkarmaktır bizler de öğrencilerimize bu amacı esas alarak düzey ve yaş grubuna göre gerekli eğitimi Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları olarak vermekteyiz.

SATRANÇ VE AKIL OYUNLARI

Çocuklarımızın erken yaşta bilişsel gelişimi destekleyici etkinliklerle öngörü kapasitelerini arttırmayı ve karar mekanizmalarını geliştirmeyi planlıyoruz.

DANS EĞİTİMİ

Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları olarak usta öğretmenlerle çocukların fiziksel gelişimlerini sağlayacak dans eğitimlerimize ders programımızda yer vermekteyiz.

DRAMA EĞİTİMİ

Drama, okul öncesi eğitime büyük katkılar sağlayan eğitim tekniklerinden biridir. Drama, çocuklarda işbirliği becerisinin gelişimi için fırsatlar sunmaktadır. Nazlı Akbalık Anaokulu olarak bünyemizde bulunan drama salonumuzda çocukların bütünsel gelişimine katkı sağlamaktayız.

GÖRSEL SANATLAR

Nazlı Akbalık Çiğli Anaokulu’muz; çocuğun bütünsel gelişimini destekleyici etkinlikler üzerine kuruludur. Görsel sanat eğitimi de estetik ve yaratıcılığın gelişimini desteklemek ilkelerinin içinde çocuklara yaptırılan bir takım etkinlikler olarak karşımıza çıkar. Okulumuzda çocuklarımızın yaratıcılığını ortaya çıkarmak adına seramik eğitimi de dahil olmak üzere destekleyici eğitim, etkinlikler sunmaktayız.

SERAMİK DERSİ

Seramik, çocukların evde veya iç dünyasında yaşadığı sorunları dışa vurabilmesini, kafasında yaşadığı karmaşaları anlamlandırabilmesini sağlar. Kimi zaman hiç konuşulmayan sıkıntıları çamurla ifade ettikten sonra gene çamurla bu duyguları pozitife dönüştürmek, çocuğun içinde de o dönüşümün gerçekleşmesini sağlıyor. Bu süreci gözlemleyen aileler ve biz eğitmenler çocuklara daha rahat ulaşabiliyor, onları daha iyi anlayabiliyor. Aynı zamanda bu çalışmalarda negatif olduğu kadar pozitif duygular da ifade ediliyor.

MÜZİK EĞİTİMİ

Müzik duygusal alana katkı sağladığı gibi bilişsel alana da katkı sağlamaktadır. Verdiğimiz modern müzik eğitimi ve halk müziği eğitimi ile sosyal, entelektüel bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

HAREKET EĞİTİMİ

Çocuğun hareketlerinin ortama göre farklılaşabileceği konusunda bilgilendirilmesini sağlayacağımız gibi büyük kas gelişimini destekleyen etkinliklerle de fizyolojik yapısına katkı sağlıyoruz.

Dengeyi iyileştirebilecek, gücü ve dayanıklılığı arttırabilecek, daha iyi odaklanma, daha gelişmiş bir öz güven, kaygı ve stresin azalması gibi yararları çocuklara sağlamayı amaçlıyoruz. Daha mücadeleci ve üretken eğitim, çocukları daha dışa dönük bireyler haline getirmektedir. Doğru sorular, çocukların doğru bir eğitim almasını sağlamaktadır. Merak duygusunun yoğun olduğu okul öncesi eğitim yaşı, çocukların kişisel beceri kazanmaları için önemlidir. Farklı özellikteki diğer kişiler ile bir araya gelen yaşıt çocuklar, sosyalleşme konusunda büyük adım atmaktadır. Arkadaşlık becerileri desteklenen çocuklar daha fazla dışa dönüktür. Sınıf ortamındaki farklılıkları çocukların bireysel gelişimi için kullanan çiğli kreş farklı stratejiler kullanmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Evka Kreş ve Anaokulu Hizmeti

Modern eğitim yaklaşımları ile çocuklar desteklenmekte ve karma bir eğitim programı uygulanmaktadır. Farklı öğrenme aktiviteleri ile her çocuk kendi özel yeteneklerini ortaya çıkarmaktadır. Ev ortamı çocuklar için yetmemekte ve kreş, çocukları yaşıtları ile bir araya getirtmektedir. Çocukların ihtiyaçlarına uygun bir şekilde şekillenen Çiğli Kreş birçok el becerisini geliştirmektedir. Renkler, hayvan isimlerini ve sayıları öğrenen çocuklar, güven içerisinde gelişme göstermektedir. Son derece canlı ve dinamik olan kreş ortamı, çocukların öğrenmesi ve gelişimi için harika bir şekilde donatılmaktadır. Grup etkinlikleri ile sosyalleşen çocuklar, sağlıklı bir şekilde iletişim kurmaktadır.

Dil Çalışması

Şiir, bilmece ve grup sohbetleri ile okul öncesi eğitim de her yaş çocuk için dil çalışması yapılmaktadır. Her çocukta dil gelişimi aynı ölçüde gözükmez ve bir gelişim doğrultusunda çocukların dili de gelişmektedir. Sesleri doğru bir şekilde işiten çocuklar, daha iyi algılar ve bu konuşma yetilerine de yansımaktadır. Sık sık konuşan çocuk, konuşma ile ilgili problemlerini kısa süre içerisinde atlatmasından ötürü çocuk ile sürekli canlı ve dinamik bir konuşma gerçekleştirilmektedir. Konuşulan konuya katılan okul öncesi eğitim yaşındaki çocuk, yaşına uygun bir şekilde eğitim almaktadır. Konuşmaya yönlendirilen çocuk, isteklerini daha iyi bir şekilde anlatabilmektedir.

Çocuklar dil çalışması ile yaşına uygun hikayeler anlatılmaya teşvik edilmektedir. Çocuklardaki herhangi bir farklılık ve yetenek, öğretmenleri tarafından fark edilmekte ve aile ile iletişime geçilmektedir. Çocukların dikkati toplanmakta ve hikaye anlatımından sonra çocuğa cevaplamak isteyeceği sorular sorulmaktadır. Eğer çocuk soruyu cevaplamak istemiyorsa, üzerine gidilmemekte ve istediği zaman cevaplamasına müsaade edilmektedir.

Temizlik ve Düzen Alışkanlığı Kazandırma

Çocuklara kişisel temizlik ve bakımları ile ilgili birtakım yeni alışkanlıklar kazandırılmakta ve çocukların takibi yapılmaktadır. Kreşte kazandırılan temizlik ve düzen eğitimi, evde aileler sayesinde pekiştirilmektedir. Temizliğin ve düzenin gerekliliğini iyi bir şekilde anlayan çocuk, kişisel temizliğine ve düzene önem vermektedir. Öğretmen kendi kişisel temizliğine ve düzene önem vererek, çocuklara örnek olmakta ve özendirmektedir. Yemeklerden önce ve sonra öğretmeninin elini yıkadığını, yemekten sonra dişlerini fırçaladığını gören çocuklar da, aynısını yapmaktadır. Temizlik ve düzen kurallarını sıkı bir şekilde öğrenen çocuk, evde anne ve babası ile bildiklerini paylaşmakta ve uygulamaktadır. Düzenli bir grubun içerisinde kendisini bulan çocuğun ilk öğrendiği şey düzendir.

Artık Malzemelerle Çalışma

Artık malzemeler ile ortaya çıkarılan materyaller, çocuğun kas gelişimine etki ettiği kadar hayal gücüne de olumlu anlamda etki etmektedir. Özgür düşünme yetenekleri gelişen çocuk, öğretmenin de yönlendirmesi ile artık ürünlerden farklı materyaller ortaya koymaktadır. Karton kutulardan örgü iplerine, deniz kabuklarından kibrit kutularına kadar birçok atık materyal kullanılmaktadır. Plastik bardaklardan dürbün, yumurta kutusundan yengeç, kese kağıdından kukla yapan çocuklar, gördükleri her atık malzemeden ortaya bir ürün koyabilmektedir. Beyin fırtınası yolu ile yeni fikirler üretmeye çabalayan çocuklar, özgün ve yararlı fikirlere de öncülük etmektedir. Farklı bir pencereden bakabilme becerisi kazanan çocuklar, atık malzemeleri iyi bir şekilde değerlendirmektedir.

İlginizi Çekebilir  Anasınıfı Kuralları Nelerdir?

 

Çiğli Kreş Hakkında

Çocukların eğitimlerinin okul öncesinde başlaması ve bu eğitimlerin uzman kişiler tarafından verilmesi önemlidir. Çiğli kreş hakkında bilgiler vererek, tüm aileleri doğru bilgilendirmeye çalışıyoruz. Çocukların öğrenmeye açık ve çok meraklı oldukları bu yaşlarda onların uzmanlar tarafından eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlıyoruz. Tüm hizmetlerimiz sizlere www.izmirciglianaokulu.com web sitemiz üzerinden anlatmaya çalışıyoruz.

Kreşimizde çocuklara yaş gruplarına göre en uygun eğitimleri vermeye çalışıyoruz. Çocuklar eğitimlerimiz sayesinde, kendisini daha iyi tanımaya başlayacak ve diğer arkadaşları ile arasındaki farkları görmeye başlayacaktır. Eğitim hayatına atılacak olan ilk adım olarak görülmeli ve en iyi eğitimleri almaları sağlanmalıdır. Çiğli kreş olarak, çocuklara, birçok alışkanlıkları kazanma, yeteneklerini ortaya çıkarma gibi eğitimleri deneyimli ve uzman öğretmenlerimiz ile veriyoruz.

Çiğli Kreş Hizmetleri

Çiğli kreş olarak, çocukların gelişimini önemsiyor, onların hayata güveli bir şekilde başlamalarını sağlıyoruz. Vermiş olduğumuz hizmetlerimiz arasında, hareket eğitimi, dil çalışmaları, düzen ve temizlik alışkanlığı kazanma, kas gelişimini sağlayacak artık malzemelerle çalışma, müzik eğitimi, yabancı dil eğitimi, görsel sanat eğitimleri, dans eğitimleri gibi gelişimlerini sağlayacak tüm eğitimleri veriyoruz. Kreş hizmetlerimizde, çocukların, gün içerisinde güvenli bir ortamda kalması, düzenli olarak beslenme ve dinlenmelerinin yapılması sağlanmaktadır. Eğitim hizmetlerimiz içerisinde verdiğimiz hareket eğitimi ile çocukların hareketlerini kontrol edebilme, ortama göre davranma, fizyolojik yapısına göre kas gelişiminin sağlamaya çalışıyoruz. Bu hizmetlerimiz ile çocukların vücut dayanıklılığı artacak ve daha iyi odaklanma sağlayarak, kendilerine olan özgüvenleri artmaya başlayacaktır. Dil çalışması hizmetlerimiz ile çocukların okul öncesinde grup içerisine konuşma, şiir okuma, bilmeceler sorma gibi kabiliyetlerinin gelişmesini sağlıyoruz.

Çiğli Kreş Tavsiyesi

Okul öncesi çocukların gelişiminin sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için kreş her zaman önemli olmuştur. www.izmirciglianaokulu.com sitemizin kreş kategori bölümünde, kreş seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini, kreşte verilen eğitimleri sizlere anlatmaya çalışıyoruz. Çiğli kreş tavsiyesi olarak birçok kişi verdiğimiz hizmetlerimizden dolayı bizlere yönlendirilmektedir. Kreş için yapılan tavsiyelerde, temizlik ilk sırada yer almaktadır. Deneyimli ve uzman öğretmenlerin bulunması, okul ortamının güvenli olması ve her türlü güvenlik önleminin alınmış olması tavsiyeler almamıza neden olmaktadır. Önceki yıllarda vermiş olduğumuz kaliteli hizmetlerimiz sonucu, çocukların kendilerini geliştirmiş olmaları, gelişimleri için çeşitli etkinlikleri yapmamız kurumumuzun önemini artırmaktadır. Sitemiz üzerinden neden bizi tercih etmeniz gerektiğini sizlere tüm ayrıntıları ile anlatmaya çalışıyoruz.

Çiğli Kreş Fiyatları

Çiğli kreş olarak kreş eğitimlerimizde çocuklarımızı yaş gruplarına göre ayırıyoruz. Her çocuğun kendi yaşıtları ile bir arada olduğunda, kendilerine daha fazla güven duyacaklarını, öğrenmelerinin daha hızlı gelişeceğini biliyoruz. Kreş fiyatlarımızı belirlerken, çocuk yaş grubuna ve yaş gruplarına göre verilecek eğitim programlarını göz önünde bulunduruyoruz. Okul öncesi eğitim programları olduğu için çocukların okulda kalacakları süreler farklı olabilmektedir. Aileler ile yapacağımız birebir görüşmeler ile fiyatlarımızı kendilerine aktarıyoruz. Eğitim hizmetlerimizde kullanılacak çeşitli etkinlik malzemeleri firmamız tarafından karşılanmaktadır. Kreş fiyatlarını belirlerken, eğitim ve bakım hizmetleri ücretleri ile birlikte etkinliklerde kullanılacak olan malzeme fiyatlarını birlikte sunuyoruz. Velilerimize fiyatlarımızı açıklarken, hangi hizmet için ne kadar ücret ödeyeceklerini ayrıntılı olarak gösteriyor ve bilgilendiriyoruz.

İlginizi Çekebilir  Nazlı Akbalık Montessori Anaokulu

Çiğli Kreş Önerileri

Çiğli kreş eğitim birimi olarak, tüm ailelere en doğru bilgileri vermeye çalışıyoruz. Verdiğimiz hizmetlerden dolayı, farklı kişiler tarafından tavsiye edilmemiz ve çok sayıda kişiye önerilmemiz hizmetlerimiz kaliteli olarak verdiğimizi göstermektedir. Hizmetlerimizden faydalanan, çocukları için en iyi eğitimleri Çiğli kreş olarak bizlerden alan ailelerin tavsiyelerini sürekli olarak almaktayız.

İnternet sitemiz üzerinden vermiş olduğumuz hizmetlerimizde ve yüz yüze görüşmelerimizde bizlerde ailelere tavsiyelerde bulunuyoruz. Bizim bulunduğumuz tavsiyeler arasında, kreş seçiminde dikkat etmeleri gereken ayrıntılar ve çocuklarını neden kreşe göndermeleri gerektiği konularıdır. Tavsiyelerimizde, kreşlerin, fiziki yapılarına, güvenlik sistemlerine, temizlik konusu ve eğitim kadrolarına dikkat etmelerini belirtiyoruz. Çocuklarını neden kreşe gönderilmesi gerektiği konusunda da, çocukların konuşmaya başladıktan sonra öğrenmeye en açık dönem olduğunu, bu dönemde alacakları düzenli eğitimin gelecekleri açısından önemli olduğunu vurguluyoruz.

Çiğli Kreş Sıkça Sorulan Sorular

www.izmirciglianaokulu.com web sitemizi, anaokulu ve kreş eğitimleri hakkında sizlere en doğru bilgileri verebilmek için hazırladık. Anaokul ve kreş iletişim bilgilerini yayınlıyor ve telefonla ya da mail ile iletişime geçerek, merak ettiklerinizi sormanızı sağlıyoruz. Çiğli kreş sık sorulan sorular arasında, çocuklar hangi yaşta kreşe gitmelidir? Kreşte neler öğrenebilir? Hangi alışkanlıkları daha rahat öğrenebilir? Eğitimler kimler tarafından veriliyor? Kreşte uzman öğretmen var mı? Psikolojik danışmanlar bulunuyor mu? Okullar gibi eğitim dönemi var mı? Günün hangi saatleri arasında çocuk kreşte kalacak? Servis hizmetleri var mı? Gibi sıralayabileceğimiz çok sayıda soru bulunmaktadır. Sorulan tüm sorulara cevap verilmekte, birçok sorunun cevabını sitede yayınlamaktadır. Sitemizde yayınladığımız soru ve cevapları, tarafımıza en çok sorulan sorulardır.

Çiğli Kreş İletişim

Çiğli Kreş hakkında bilgilerimize www.izmirciglianaokulu.com sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Kreşimizin iletişim adresi, mail adresi ve telefon numarası bilgileri yer almaktadır. Ayrıca Google harita hizmeti sayesinde konumumuzu rahat bulmanızı sağlıyoruz. iletişim bilgilerimizden bizlere telefonla ulaşabildiğiniz gibi e-posta adresimiz üzerinden de ulaşabilirsiniz. Mail adresimize, adınızı ve telefon numaranızı yazarak merak ettiğiniz sorulara sorabilirsiniz. Mailiniz bize ulaştığında, belirtmiş olduğunuz telefon numarasından sizlere ulaşarak sorularınızı cevaplamaya çalışıyoruz. Yüz yüze görüşmek için adres bilgilerimizle kreşimize gelebilirsiniz.

Çiğli Yaz Okulu için Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz.

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz