Çiğli Anaokulu Kırtasiye Malzemeleri

kırtasiye mazlemeleri kres

Çocuklarda zeka gelişimi ilkokul dönemine kadar devam eder. Bu dönem çocuğun en hassas ve en alıcı dönemidir. Okul öncesi dönem çocuğun okul hayatını belirler. Bu dönem ne kadar rahat geçirilirse çocuğun ileride ki eğitim hayatı o kadar iyi geçecektir. Okulumuz uzman ve deneyimli öğretmenleri, çocuk gelişim uzmanları ve deneyimli yönetici kadrosu ile hizmet verir. Anaokulu okula hazırlık olduğu kadar çocuğun keyifli zaman geçirdiği ve sosyal zekasının geliştiği bir dönemdir. Uzmanlık ve deneyim gerektiren bu dönem profesyonel kadro ile daha güzel ve verimli geçirilebilir. Eğitim dönemi için okul ücretinin yanı sıra kırtasiye masrafı da alınmaktadır. Kırtasiye masrafı yıllık olarak alınır. Çiğli anaokulu kırtasiye malzemeleri kurumumuz tarafından temin edilir.

Çiğli Anaokulu Hakkında

Anaokulumuz okul öncesi eğitimin ciddiyetinin farkında olan bir kurumdur. Okulumuzda montessori eğitim modeli baz alınır. Bu sistemde çocuk kendi sürecini kendi yönetir. Yaşayarak ve işbirliğine dayalı öğrenmeyi baz alır. Öğretmen çocuğun gelişim sürecine uygun etkinlikler sunarak süreci yönetir. Bu yöntem ile çocuklar daha öz güvenli ve daha ayakları üstünde duran bireyler olarak yetişirler. Her sınıf yaş aralığına göre belirlenir. Yıl içerisinde ilk 6 ay doğumlu olanlar ve son 6 ay doğumlu olanlar farklı sınıflarda eğitim alır. Okul öncesi döneminde ki çocuklar ay olarak bile birbirinden farklıdır. Kurumumuz tam öğrenme modeli ve yaşam boyu öğrenme modelini baz alır. Bizim için her çocuk değerlidir ve kıymetlidir. Okul öncesi dönemde oyun temelli öğrenme ilkesini geçerli kılıyoruz. Bol bol oyun oynayarak öğreniyoruz.

İlginizi Çekebilir  Türk Eğitim Sisteminde Öğretilen İyi Bilgiler

Çiğli Anaokulu Ders Programı

Anaokulumuzda ders programı her yaş grubu için farklıdır. Dans, bale, satranç, müzik, yabancı dil her sınıf için ayrı ayrı programlanır. Anaokulu sınıflarında temel matematik becerileri geliştirilir. Seramik dersleri ile çocukların yaratıcılıkları geliştirilir. Çocukların seveceği her ders oyun şeklinde verilir. Yabancı dil dersleri müzik ve dans eşliğinde anlatılır. okul öncesi dönem oyun ile öğrenme dönemi olduğu için her ders oyun şeklinde somut kavramlar ile sunulur. Grup olarak enstrüman çalınarak müzik yapılır. Çocuklar müzik dersinde eğlenirken enstrüman çalmayı da öğrenirler. Her hafta mutlaka drama dersine yer verilir. Serbest oyun zamanında çocuklar evden getirdikleri oyuncakları ile paylaşmayı öğrenirler. Haftanın bir günü paylaşım günü yapılır. Paylaşım gününde çocukların evden getirdiği yiyecek ve içecekler paylaşılır. Çocuğun kendi getirdiği yiyecekleri arkadaşları ile paylaşması onun gelişim süreci için önemlidir.

Çiğli Anaokulu Kırtasiye Malzemeleri

Kırtasiye malzemeleri her yıl bir defa alınır. Genelde eğitim öğretim yılının başlama zamanında alınır. Kırtasiye malzemeleri çocuğun etkinlik yaparken kullandığı malzemelerdir. Bunlar boyalar, yapıştırıcılar, seramik hamuru, fırçalar, defterler, eva, tuval, renkli kağıtlar, kartonlar gibi bir çok malzeme kırtasiye malzemesi olarak alınır. Bazı özel kurumlar her ay ailelerden peçete parası altında ücret alırken kurumumuz böyle bir ücret talep etmez. Eğitim yılının başladığı zaman alınan kırtasiye ücreti dışında sizlerden ücret talep edilmez. Kitaplar ve defterler de kırtasiye ücretinin içindedir. Alınan kırtasiye malzemeleri her öğrencinin dolabına konulur. Veliler üzerine etiket yapıştırarak öğretmenlerimize gönderirler. Yapılan etkinliğe göre her öğrencinin malzemesi dolabından çıkarılır ve kullanılır. Kırtasiye malzemelerini kurumumuzdan alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Yaz Okulu Sizlere Neler Katar?
Çiğli Anaokulu Kırtasiye Malzemeleri
Çiğli Anaokulu Kırtasiye Malzemeleri

Çiğli Anaokulu Kırtasiye Parası

Her kurumda alınan kırtasiye malzemesi farklıdır. Anaokulu döneminde daha çok etkinlik yapmak üzerine malzeme alınır. Okulumuzda kırtasiye ücreti yıllık bir defa alınır. Her iki dönemde de kullanılan malzemeler eğitim yılının ilk ayı alınır ve eğitim sürecinin sonuna kadar kullanılır. Kırtasiye parası için okulumuzla görüşmeniz gerekir. Toplu alınan kırtasiye ücretinde gereken ödeme kolaylığı velilere sağlanır. Kırtasiye ücreti ve ödeme şekli hakkında bilgi almak için sorumlu müdürümüz ile görüşmeniz gerekir. Öğrenciler sadece çantaları ve içinde bilgilendirme defteri ile okula gelirler. Gün içinde yapılacak etkinlik için gerekli olan kırtasiye malzemeleri çocukların dolaplarından alınır. Okulumuzdan aldığınız kırtasiye malzemelerini her gün taşımanıza gerek kalmaz.

Sıkça Sorulan Sorulan?

Veliler okul hayatına ilk defa başlayan çocukları için bazı konuları merak ederler. Sınıflar nasıl belirlenir? Sınıflar öğrencilerin gelişim sürecine uygun olarak belirlenir. Örnek verecek olursak 2014 ocak doğumlu bir çocuk ile 2014 Aralık doğumlu bir çocuk aynı sınıfta olmaz. Çocukların beslenmesi nasıldır? Çocukların beslenmesi sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi atıştırmalığı kurumumuz tarafından verilir. Yemekler dışarıdan getirilmez. Özel aşçımız tarafından kurumda yapılır. Doğal ve kaliteli ürünler kullanılarak hazırlanan yemekler günlük olarak yapılır. Dönem dönem çocuklar mutfağa girerler ve öğretmenleri eşliğinde kurabiye hazırlarlar. Çocuk gelişim uzmanı var mıdır? Okulumuzda sürekli görev yapan çocuk gelişim uzmanı vardır. İhtiyaç olması halinde randevu alınarak görüşme yapılabilir.

İlginizi Çekebilir  Anasınıfı Kuralları Nelerdir?

Çocuk gelişim uzmanı ile görüşme yapılabilmesi için öğretmenin çocuk için talepte bulunması gerekir. Veli bilgilendirilir ve görüşme sağlanır. Çocukları teslim süreci nasıldır? Kurumumuz sabah 7.30 gibi açılır ve akşam 18:30 gibi kapanır. Servis ile giden çocuklar servis saatine göre servislere bindirilir. Teslim bizzat öğretmeni tarafından yapılır. Okuldan almak isterseniz okulumuza gelerek çocuğunuzu alabilirsiniz. Öğretmeni kısa bir not şeklinde gün boyunca çocuğun değerlendirmesini size yapacaktır. Ayrıca detaylı bilgi için çocuğun defterine detaylı bilgilendirme yapılır. Okulumuzu ziyaret ederek gereken bilgiyi alabilirsiniz.

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz