Çiğli Anaokulu Kayıt Ücreti

Çiğli Anaokulu Kayıt ücreti

Okul öncesi eğitim, eğitimin ilk basamağı olduğu için çok büyük öneme sahiptir. Çocuğun sosyalleşme sürecinin başladığı ve anneden ayrıldığı bu dönem çok hassas bir dönemdir. Okul öncesi eğitim hizmeti veren kurumlar bilinçli olmalı ve donanımlı öğretmenler çalıştırmalıdır. Kurumumuz okul öncesi branşında deneyimi olan ve her şeyden önemlisi çocukları seven öğretmenler ile çalışır. Profesyonel eğitim çocuğun dış dünyaya adapte olmasını kolaylaştırır. Kurumumuz sosyalleşme sürecini tamamlarken akademik başarı içinde oyun eşliğinde çalışmalar yürütür. Çiğli anaokulu kayıt şartları ve ücreti için yetkili müdürümüz ile görüşme sağlayın. Kurumumuza gelerek okulumuzu görebilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Çiğli Anaokulu Kayıt Tarihleri

Anaokulu normal eğitim ve öğretim sürecinden bir hafta önce başlar. Burada ki amaç öğrencilerin okula uyum sağlamasıdır. Uyum sürecinde çocuğun okula adaptasyonu ve okul algısı çok önemlidir. İlk defa okula gidecek plan öğrenciler için bu süreç biraz zorlu olabilir. Çocuk anneden ayrılmak istemeyebilir veya hiç tanımadığı kişilere karşı yabancılık hissedebilir. İşte tamda burada okulun etkinliği devreye girer. Öğretmen çocuğun ilgisini çeken seçenekler sunmayı biliyor ve çocuğun istediği zaman anneye ulaşabileceğini çocuğa hissettiriyorsa, zorlu olan süreç daha kolaylaşır. Önemli olan çocuğun öğretmenden aldığı tepkidir. Alışma sürecinde öğretmenler ve kurumun önemi çok büyüktür.

Kurumumuz okul öncesi dönemde sadece akademik başarı temellerini atmaz. Oyun dönemi çocuğuna oyun ile öğretmeyi hedefler. Sıkmadan, yormadan ve motive ederek eğlenceli eğitim her zaman hedefimizdir. Kurumumuza erken kayıt tarihleri Mayıs ve Haziran ayında yapılır. Normal kayıt sürecimiz okullar açılmadan Temmuz ayında yapılmaktadır. Tayin nedeniyle gelen veya herhangi bir sebepten dolayı kayıt yaptırmayan veliler için her zaman kayıt yaptırma süreci aktiftir. Daha detaylı bilgi için kurumumuzu ziyaret ediniz.

İlginizi Çekebilir  Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları

Çiğli Anaokulu Kayıt İşlemleri

Çiğli anaokulumuz en erken 48 aylık, en geç 66 aylık olan çocukları okula kabul eder. Yalnız 48 aydan küçük çocuklar için kreş eğitimi sunulmaktadır. Okulumuza kayıt yaptırmadan önce bazı evrakları hazırlanmanız gerekir. Kayıt işlemleri için gereken bazı belgeler şunlardır. Çocuğun ve velisinin kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi, çocuğun vesikalık resmi, aşı kartı, doktordan alınan sağlık raporu ve okulumuzdan aldığınız kayıt formunu doldurarak okulumuza teslim edin. Okulumuz çocuğunuzu daha iyi tanımak ve çocuk hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için kuruma ait formu sizlere verir. Öğretmenin çocukla iletişiminin sağlıklı başlaması için çocuk hakkında detaylı bilgiye ihtiyaç vardır. Kayıt işlemleri zaman alan işlemler değildir. Aldığınız evrakları doldurun ve teslim edin. Kaydınız yapılarak milli eğitim müdürlüklerine gönderilecektir. Kurumumuz tüm yasal yetki ve belgeleri olan ruhsatlı bir kurumdur. Güvenle çocuklarınızı teslim edebilirsiniz.

Çiğli Anaokulu Kayıt Formu

Kayıt formu çocuk hakkında bazı bilgileri almak için verilir. Her çocuk aynı şartlarda ve aynı otorite ile büyümez. O yüzden her çocuk aynı şekilde yemek yemez ve aynı şekilde uyumaz. Kayıt formunda çocuğun hastalıkları, kullandığı ilaçları, öğretmenin dikkat etmesi gereken durumlar, veliler tarafından doldurulur. Kayıt formunda aynı zamanda çocuğun özelliklerini anlatan kısa bir bilgiye de ihtiyaç vardır. Çocuğunuzda önemli olan her ayrıntıyı kısa ve öz bir şekilde anlatın. Kayıt formunu kurumumuzu ziyaret ettikten sonra alabilirsiniz. Kurumumuzu gezmek ve bilgi almak için önce randevu alın. Genelde hafta sonları ve akşam saat altından sonra randevu verilerek kurum tanıtılmaktadır. Ders saatlerinde velilerin sınıflara çıkması yasaktır.

İlginizi Çekebilir  Çiğli Anaokulu Kayıt

Çiğli Anaokulu Kayıt Ücretleri

Çiğli anaokulumuz milli eğitim bakanlığına bağlı özel bir kurumdur. Eğitim ücreti her sene değişen bir ücret olduğu için en sağlıklı bilgiyi almak için bize ulaşmanız gerekecektir. Alınan ücretin içinde sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, ikindi atıştırmalığı vardır. Kırtasiye ücreti ayrı olarak alınır. Ayrıca dönem boyunca yapılan faaliyetlerde de belli bir ücret talep edilebilir. Örnek verecek olursak müze gezilerinde müze giriş ücreti gibi.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorular arasında öncelik çocukların güvenliğine yönelik olan sorulardır. Sınıflarda kamera var mıdır? Kurumumuzda güvenlik kameraları mevcuttur. Fakat son çıkan yönetmenliğe göre veliler istedikleri an çocukları izleyemezler. Güvenlik kameraları yaşanan olumsuz durumlarda olayları aydınlatmak amacıyla kullanılır. Yabancı dil eğitimi var mıdır? Okul öncesi dönem dil öğrenmek için kritik olan dönemdir. Okulumuzda yabancı dil eğitimi mevcuttur. Konuşmaya yönelik olan bu eğitimlerde çocuklar sürekli duyacak ve yabancı dil öğrenmeleri daha kolay olacaktır. Haftalık yabancı dil ders saati farklıdır.

Alanında uzman yabancı dil öğretmenleri ile eğitim verilmektedir. Yemek düzeni nasıldır? Yemekler okulumuzda aşçılarımız tarafından yapılır. Kesinlikle dışarıdan hazır yemek firmalarından alınmaz. Her şeyin en doğalı ve en tazesi alınarak hazırlanır. Hazırladığımız yemekler her gün denetime gider. Sınıflar kaç kişiliktir? Sınıflarımızda öğrenci temelli eğitim vermek için en fazla 18 öğrenci kabul edilir. Öğretmen her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenir. Sınıf düzeni öğrencinin aradığı her şeyi bulmasına yöneliktir.

İlginizi Çekebilir  Eğitim İçin Yapılacak En İyi Hareket

Öğrenci çocuk olarak değil bir birey olarak değerlendirilir. Sınıfta ekipmanlara ulaşım kolay olduğu için öğrenci hem sosyal hayatında hem de sınıf ortamında daha başarılı olacaktır. Daha fazla bilgi almak için ziyaretimize gelmenizi bekleriz. Okulumuzu gezin görün ve öğretmenlerimiz ile tanışın. Çocuğunuzu güvenle bize teslim edecek ve rahat edeceksiniz.

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz