Çocuklarınız Hayata Geriden Başlamasın – Çiğli Anasınıfı

çiğli ana sınıfı

Nazlı Akbalık Okulları, İzmir gibi büyük bir kentte insan yaşamını kolaylaştıran ve aile hayatına büyük katkılar sunan MEB na bağlı bir işletmedir. Küçük çocuklarını bırakacağı yakını olmayan ve bir çocuk bakıcısı tutmaya maddi imkanı el vermeyen ebeveynler için büyük bir imkan haline gelmiştir. Çiğli ana sınıfı günümüzde artık birçok ailenin kolayca ulaşabileceği konumdadır.

Çalışan her anne ve babanın oldukça cüzi paralarla çocuklarını kayıt ettirebilecekleri kreşlerin en çok tercih edilenlerinden biridir. Eğitim hayatlarının ilk basamağıyla tanışma fırsatını bulurlar. Katıldıkları etkinliklerde edindikleri bilgiler sayesinde eğitici bir süreci elde etmiş bulunurlar. Kreşlerde başka çocukların var olması sayesinde oluşan sosyal ortam çocuğun sosyal bir kişilik gelişimi elde etmesi açısından da son derece önemlidir.

Aileleri tarafından kreşlere kayıt edilen çocuklar bu okullarda eğlenceli zaman geçirirler. Ebeveynlerinin yokluklarını hissetmeden gün sonuna kadar mutlu zaman geçirmekte ve en yüksek düzeyde fayda sağlayarak kreş süreçlerini tamamlamaktadırlar.

Ana Sınıfı, Kreş ve Anaokulu Aynı mıdır?

Nazlı AKBALIK Eğitim Kurumu ANAOKULU dur. Küçük yaşta çocukları sistemlerine kayıt ederek en az bir yıl olmak kaydıyla okul öncesi eğitim ve öğretim faaliyetlerine tabi tutan küçük işletmelere anaokulu denilmektedir. Eğitim ve öğretim sistemi içerisinde tanımlı bulunan bu okullar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da öğretmen ataması yapılarak desteklenebilen ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde de bulunan okullardır.

İlginizi Çekebilir  Kreş Ortamı Nasıldır?

Belirli yönetmelikler dahilinde faaliyetlerinin planlanması ve gerçekleştirilmesi MEB tarafından sağlanan bu okullarda öğrenci kayıtları da yine MEB planları doğrultusunda belirlenmektedir. 36-72 aylık çocukların kayıt edilebildiği ana okulları daha çok özel sektör eliyle ve özel teşebbüs olarak açılmakta ve faaliyet göstermektedirler.

Çocuklarınız Hayata Geriden Başlamasın - Çiğli Ana Sınıfı

Ana Okulu Ücretleri Nasıldır?

Ana okulları, her yıl bulunduğu ilin valilikleri tarafından belirlenen bir ücret tarifesi ile öğrenci kaydı yapabilmektedirler. Anaokulu ücretleri her yıl güncel ekonomik veriler dikkate alınarak belirlenir. Hizmet verilen ilin çalışma koşulları ve yaşam şartları dikkate alınarak hesaplamalar yapılır. Bulunulan ilin insanları tarafından rahatlıkla satın alınması sağlanacak düzeyde tutulmaya çalışılır.

Ana okulları, faaliyet gösterdiği ildeki gelir düzeyi ve yaşam şartlarını dikkate alarak geniş çevrelere hitap edebilecek bir anlayışla öğrenci kaydı gerçekleştirmeye çalışan okullardır. Öğrenci velilerinden talep edilen bu cüzi ücretlerin kolaylıkla ödenmesi için müşterilerine taksitli ödeme imkanı da verirler. İlköğretim hayatına hazırlanan her öğrencinin bu aşamada kaliteli bir eğitim sürecini satın alabilmesi için elinden gelen bütün fedakarlıkları göstermektedir. Nazlı AKBALIK Çiğli Anaokulu, bahsettiğimiz özelliklere sahip ve öğrenci velilerini de düşünen ve bu minvalde bir ücretlendirme uygulayan okullardandır.

Nazlı AKBALIK Çiğli Anaokulu Nerededir?

Nazlı AKBALIK Çiğli Anaokulu İzmir’de faaliyet gösteren bir anakoludur. Adını faaliyet gösterdiği ilçeden alan anaokulu, İzmir’in yoğun ve zor yaşam şartlarında ailelere nefes aldıran ve çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri önemli bir işletmedir.

İlginizi Çekebilir  Yaz Okulu Sizlere Neler Katar?

Nazlı AKBALIK Çiğli Anaokulu ile hayata başlayan çocuklar, bu okullarda elde ettikleri önemli kazanımlarla öğrencilik hayatlarına önde başlamaktadırlar. Eğitim öğretim süreçlerinin kısmen olsa da oldukça etkili olarak verildiği Nazlı AKBALIK Çiğli Anaokulu, araç gereç ve donanım bakımından bir anaokulunda olması gereken her şeye sahiptir.

Çiğli Anaokulu

Okul öncesi öğretmenleri ve diğer personeli ile anaokulu faaliyetlerine en uygun olarak seçilen okul binasında, yapılan tüm eğitici faaliyetleri yasalara uygun olarak gerçekleştirmektedir.

Çiğli Anaokulu çalışanları, mesleğinde tecrübeli anaokulu öğretmenleri ile tecrübe ve başarısıyla yaptığı işte en iyi olduğunu ispatlamaya muktedir. Kendilerine emanet edilen öğrencilere kendi çocukları gibi bakmakta ve tüm ihtiyaçlarıyla birebir ve büyük bir itina ile ilgilenmektedirler.

Çiğli Anaokulu’nun renklendirmeleri ile öğrencilerin sempati ve ilgisini kazanacak alnlar oluşturulmuştur. Öğrencileri okul öncesi eğitim sürecine daha kolay alıştıracak olan sınıfları vardır. Dinlenme alanları ve eğitici faaliyetlerin yapıldığı bölümler, öğrencilerin tüm gelişim evreleri dikkate alınarak tasarlanmış sınıf ve alanlardır.

Çiğli Kreş lerinde Çocuk Gelişimine Önem Verilir.

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun, yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren Çiğli Kreşi, bölgesinde en çok tercih edilen kreşlerdendir. Her dönem yeterli öğrenci sayısına ulaşan Çiğli ana sınıfı, bu başarısını en çok da çocukların sağlıklı gelişimleri için gösterdiği özverili çalışmalara borçludur.

İlginizi Çekebilir  Anaokulu Öğretmenlerinin Davranışları Çocuklarınızı Nasıl Etkiler?

Çiğli ana sınıfı öğretmenleri, alanında uzman, gerekli eğitimlerini tamamlayarak okul öncesi öğretmenlik diplomasına sahip öğretmenlerden oluşmaktadır. Öğretmenlerimiz, aldıkları eğitim sayesinde küçük çocukların eğitim süreçlerine en iyi şekilde tabi tutulması için gerekli olan tüm bilgiye sahiptir. Her öğrencisinin ruh ve bedensel sağlığının korunması ve daha da iyi bir duruma ulaştırılması için bütün bilimsel bilgi ve öğretim tekniklerini uygulamakta ve kullanmaktadırlar.

Çiğli Kreş öğretmenleri öğrencilerinin gelişimine katkı sağlamaya çalışır. Eğittikleri çocukların içinde bulundukları ve hayatlarını derinden etkileyecek ilk çocukluk evrelerini tüm gelişim süreçlerini eksiksiz ve en doğru şekilde tamamlar. Edindikleri tüm bilgi ve becerilerini göstermekte ve bu konuda öğrencilerinden herhangi bir çabalarını esirgememektedirler.

İzmir Karşıyaka Çiğli Kreş leri

Çiğli Kreş ve Anaokulu, anne babaların çocuklarını iş dönüşlerine kadar oyalanacakları ve oyalanırken sosyal aktivitelerde bulunarak farklı alanlardaki birçok gelişimlerini en iyi şekilde tamamlayacakları bir yerdir. Çocuklarını geleceğe en iyi şekilde hazırlanacak eğitim öğretim hayatının ilk basamağıdır. Kendilerine emanet edilen her öğrenciye verilmesi gereken anaokulu eğitimlerinin tamamını eksiksiz olarak vermektedir.

Çiğli Yaz Okulu için Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz.

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz