Anasınıfı Öğretmeninin Özellikleri Ne Olmalıdır?

Anasınıfı; ana kucağından ayrılan minikleri temsilen bu ismin konulduğunu düşünmüşümdür hep. Ya da her şeyi temelden öğrendiğiniz bir kurum. Kurum kelimesi ne kadar resmi ise, anasınıfı o kadar sıcak, şefkatli, merhametli bir topluluktur. Hayata hazırlanan çocuklara bütün gücüyle sarılır Anasınıfı demek, hayata karışmaya hazırlamak, öz benlik duygusunu geliştirmek, günlük ihtiyaçlarını en eğlenceli ve en kolay şekilde karşılamak demektir. Uykuda düzen, yemekte düzen, oyunda düzen demektir.

Anasınıfı çocuğunuzun okul hayatını önemli derecede destekler. Bu eğitimi küçük yaşta almaya başlayan çocuklar ise kendilerine ve çevreye karşı daha saygılı ve duyarlı bireyler olarak yetişir. Çocuğu anasınıfına başlayacak olan ebeveynler ise hep daha heyecanlı ve her zaman daha araştırmacıdır. Çocukla ailenin belki de hiç kalmadığı kadar uzun ayrı kalacağı o dönemin başlangıcı iki taraf için de oldukça zordur. Bu aşama da en büyük destekçiniz öğretmenler devreye girer ve çocuklara karşı tüm sıcaklığıyla sarılmalıdır. Bir anasınıfı öğretmeninin özellikleri ne olmalıdır? Diye sorarsanız kısaca çocuk dilinden anlaması derim.

İlginizi Çekebilir  Eğitimin En İyi Yolu Nedir?

Çiğli Anaokulu

Anasınıfı Öğretmeninin Özellikleri Ne Olmalıdır?
Anasınıfı Öğretmeninin Özellikleri Ne Olmalıdır?

İzmir’in Çiğli ilçesinde hizmetine devam ettiğimiz Nazlı Akbalık Çiğli Anaokulu çocuğunuz için tüm ayrıntıları, oluşabilecek bütün olumsuzlukları düşündük ve en iyi eğitimcileri bünyemizde barındırmaya çalıştık. Çocuğunuzun sosyal gelişiminden başlayarak, temizliğine ve arkadaşlık ilişkilerine kadar devam eden bu eğitim sürecinde öz benliği daha net oturmak hedeflerimizden birincisi.. Nazlı Akbalık Çiğli Anaokulu olarak biz tamamen benimsediğimiz vizyon doğrultusunda ilerledik ve çocuğunuzu artık ilkokula hazır hale getirir. Burada ki en önemli ayrıntısı ise eğitimcilerimizin bu süreci bir görev gibi değil bir hayat akışı gibi anlatmaları.

Anasınıfı öğretmeninin özellikleri ne olmalıdır sorusunun cevabını izmirciglianaokulu.com sitesinden daha detaylı öğrenebilirsiniz. Sitede bulunan iletişim bölümünden çok kolay ulaştığınız adres ve telefon bilgileri ile kurumumuzu ziyaret edebilir ya da telefonla bilgi alabilirsiniz. Sitenin ana sayfasında bulunan veli bilgilendirme hizmeti ile çocuğunuz çok kolay takip edebilirsiniz.

Çiğli Anaokulunda Bir Gün

Okulumuz saat 07:30 da açılıyor ve çocuklardan belirli bir rutini oturtmaları bekleniyor. Ayakkabılarını değiştirmesi, montunu ve çantasının askıya asması gibi.

İlginizi Çekebilir  Eğitim İçin Yapılacak En İyi Hareket

Okulumuz en geç 18:30 da kapanıyor. Çocuğu veli dışında birisi alacaksa bu önceden okul idaresine bildirilmelidir. Dikkat ettiğimiz diğer hususlar ise; tuvalet eğitimi, çocuğunuzun sağlığı, besin alerjisi, yedek kıyafet. Ayrıca okul dışında da keyifli vakit geçirdiğimiz gezilerimizi izmirciglianaokulu.com adresinden inceleyebilirsiniz.

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz