Anaokulunda Çocuklar İçin Eğlenceli Etkinlikler

Okul öncesi eğitimi farklı eğitim basamaklarından oluşur. Bunlar arasında en çok karıştırılan kısım ise anaokulu ve kreş ayrımıdır. Her ne kadar zaman zaman aynı anlamda kullanılsa da temelde bazı farklılıklar gösterirler. Kreşler bir bakıma gündüz bakım evi gibi düşünülmelidir. Genellikle çalışan annelerin daha çok tercih ettiği ve çocukları anaokuluna hazırlayan, anaokuluna göre daha erken yaşlarda başlayan eğitim sistemidir. Anaokulları ise kreş ile ilkokul dönemi arasında alınan eğitimleri kapsayan sistemdir. Hem kreşte hem anaokulunda çocuklar için eğlenceli etkinlikler düzenlenir. Her ikisinin de temel amacı çocuklara keyifli ortamlarda eğitim vermektedir.

Kreş ve Anaokulu Başlama Yaşı

Bir çocuğun özellikle ilk 2 yılını anne ve baba ile ev ortamında geçirmesi son derece önemlidir. Ancak bazı durumlarda ebeveynler çocuklarını, bu dönemde de güvenilir eğitim kurumlarına teslim ederler. Her ne kadar uzmanlar 2 yaşından sonra çocukların kreşe başlamasını uygun görse de özellikle çalışan anneler için bu durum geçerli olmuyor. Bu nedenle kreş döneminin 0-3 yaş arası olduğunu söylemek doğru olacaktır. 3 yaşını dolduran çocuklar ise artık anaokuluna başlayabilirler. 57 aydan başlayarak 68 aylık olana kadar çocuklar, anaokuluna devam ederler. Anaokulunda, kreşe göre biraz daha eğitsel faaliyetler yapılır. Kreşte amaç çocuğun daha çok sosyalleşmesini ve sosyal kuralları öğrenmesini sağlamaktır. Anaokullarında ise çocuğun hem sosyalleşmesi hem de ilkokula daha kolay alışması için hazırlıklar yapılır.Anaokulunda Çocuklar İçin Eğlenceli Etkinlikler

İlginizi Çekebilir  Anaokulu Gelecekte Çocuğunuza Ne Gibi Artılar Katar

Anaokulunda Çocuklar İçin Eğlenceli Etkinlikler

Bulundukları yaş itibari ile hala oyun çocuğu olan anaokulu çocukları için eğlenceli, fakat aynı zamanda eğitsel faaliyetler uygulanır. Nazlı Akbalık Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyetlerini yürüten İzmir Çiğli Anaokulu bu anlamda değişik eğitim kategorileri sunmaktadır. Çocukları eğlendirirken öğretir. Verdiği eğitimler ile çocukların hem fiziksel hem zihinsel gelişimine katkıda bulunur. Çiğli Anaokulu’nda drama, görsel sanatlar, seramik dersi, müzik eğitimi, satranç, dil çalışması gibi eğitsel faaliyetler ve dans, hareket eğitimi gibi çocukların fiziksel gelişimini sağlayacak aktiviteler yapılmaktadır. Aynı zamanda temizlik ve düzen oluşturma eğitimleri verilerek sosyal alanda gelişimleri sağlanmaktadır.

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz