Anaokulu Seçiminde Size Yardımcı Olacak Şeyler

Anaokulu Seçiminde Size Yardımcı Olacak Şeyler
Anaokulu Seçiminde Size Yardımcı Olacak Şeyler

Okul öncesi eğitim olarak adlandırılan anaokulları çocukların kişisel gelişimleri açısından büyük önem taşıyan bir basamaktır. Anaokulu bir zorunluluk olarak görülmeyip bir gereklilik olarak görülmelidir. İlkokula başlamadan önce çocukların buna hazırlanması açısından büyük önem taşırlar. Ancak anaokulunu seçerken göz önüne alınması gereken bazı durumlar var. Anaokulu seçiminde size yardımcı olacak şeyler adlı yazımızda da önerilerimizi sıraladık.

Anaokulu Nasıl Seçilmeli?

Anaokulu seçimlerinde ilk dikkat edilmesi gereken grupların kaç kişilik olduğu, öğretmen başına kaç çocuğun düştüğüdür. Öğretmen başına çok fazla çocuk düşmesi eğitimin kalitesini azaltır. Bu nedenle öğretmen başına çocuk sayısının altıyı geçmemesi önerilir. Ayrıca o gruptaki çocuk sayısının da on beşten fazla olmaması tercih edilmelidir.

Öğretmenlerin deneyimleri de oldukça önemli. Genç öğretmenlerin iyi eğitim almış olması gerekiyor. Ayrıca çalışan tüm personellerin anaokulunda ne süre çalıştıkları da önem taşıyor. Yemek de oldukça önemli. Öğle yemeği menülerinde ne olduğunun üzerinde durulması gerekiyor. Menülerde protein, karbonhidrat, vitamin gibi besin içeriklerin dengeli olarak çocuklara verilmesi gerekiyor.

Anaokulu Seçiminde Size Yardımcı Olacak Şeyler
Anaokulu Seçiminde Size Yardımcı Olacak Şeyler

Aktivitelerin çocukların yaşlarına uygunluğu da oldukça önemlidir. Ayrıca bu aktivitelere annelerin katılma durumu da araştırılmalı. Ebeveynler çocuklarını bıraktıktan sonra bir süre yanlarında kalmalı ve giderken de kaçar gibi gidilmemelidir. Mekânlarda bahçe olması, dış mekân aktivitelerine yer verilmesi de eğitim açısından önemlidir. Çocukların yetişkinler tarafından her an gözetim altında tutulması ve oyuncukların temizliği gibi hususlar da oldukça önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Anaokulu Kayıt Tarihi

Hangi Anaokulu Tercih Edilmeli?

Ülkemizde özel ve resmi birçok farklı anaokulu var. Bu anaokullarında toplam 1 milyondan fazla çocuk bulunuyor. Nazlı Akbalık Anaokulu olarak Çiğli’de çocuklar için tercih edilebilecek en kaliteli anaokullarından olarak hizmet veriyoruz. Her türlü imkânın bulunduğu sınıflarımızda çocuklar kişisel gelişimlerini en iyi şekilde gerçekleştirebilirler. Burada öğretim gören çocuklar okula başladıkları zaman daha başarılı olurlar.

Anaokulunda öğrencilere çeşitli beceriler kazandırarak onların sorumluluk duyguların gelişmesini sağlıyoruz. Çocuklar burada yaşıtlarıyla sosyalleşme imkânı bulurlar. Bu da onların daha açık bireyler olmasını ve ileride çok başarılı olmalarını garantiler.

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz