Anaokulu Okul Öncesi Ne Gibi Faydalar Sağlıyor?

Anaokulu Ne Gibi Faydalar Sağlıyor

Anaokulu Ne Gibi Faydalar Sağlıyor? – 0-6 yaş arasını kapsayan dönem erken çocukluk dönemi olarak adlandırılır ve bu dönemde çocuğun bilişsel, duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimi oldukça hızlıdır. Dolayısıyla erken çocukluk döneminde çocuğu hayata hazırlayan nitelikli bir eğitim verilmelidir. Özellikle eğitimin birinci basamağını oluşturan anaokulu ve okul öncesi eğitimi çocuğun gelişiminde önemli katkılar sağlamaktadır.

Nazlı Akbalık Okullarını Diğer Okullardan Ayıran Özellikler Nelerdir?

Anaokulu Ne Gibi Faydalar Sağlıyor

Nazlı Akbalık Okulları kreş, anaokulu, okul öncesi ve yaz okulu eğitimi olarak bu temel kategorilerde eğitim veren kurumlardır. Alanında uzmanlaşmış ve nitelikli öğretmen, yönetici kadrosu ile profesyonel hizmet vermek vermektedir. Öncelikle insana değer veren eğitim anlayışıyla yola çıkan ve bunu ilke edinen Nazlı Akbalık Okulları Türkiye’nin geleceği olan çocukları zihinsel, bedensel ve duygusal olarak en iyi şekilde eğiterek mutlu bireyler olarak ilkokul dönemine hazırlamaktadır.

Nazlı Akbalık Okullarında Hangi Eğitimler Verilmektedir?

Nazlı Akbalık Okulları’nda yaş gruplarına göre eğitim faaliyetleri değişim göstermektedir. Genel olarak çocuğun dil gelişimini destekleyen, sosyalleşmesini sağlayan, özgüvenini artıran, çocukta bilişsel, duygusal ve bedensel farkındalık yaratan, öz-bakım becerilerini güçlendiren bir eğitim modeliyle çocuklar ilkokula hazır hale getirilmektedir. Ayrıca çocuğun sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanması ve kendini iyi ifade edebilmesi sağlanmaktadır. Bu kapsamda Nazlı Akbalık Okulları’nda motor gelişimini sağlayan boyama, kesme etkinlikleri, spor faaliyetleri, çocuğun oyuncakla oynamasını sağlayan oyun saatleri bulunmaktadır. Ayrıca çocuğun zihinsel gelişimini destekleyen oyunlar ve aktiviteler mevcuttur. Çocukların dil gelişimlerinin sağlanması için ise hikâye, masal anlatma saatleri yer almaktadır. Arkadaşları ile grup halinde oynayacakları oyunlar oynatılarak çocukların paylaşım, işbirliği, birlikte hareket etme gibi özellikler kazanmaları sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Çiğli Anaokulu Kayıt Ücreti

Nazlı Akbalık Okullarındaki Yaz Okulunun Amacı Nedir?

Yaz okullarında çocukların boş zamanlarını hem öğrenerek hem de eğlenerek geçirmeleri hedeflenmektedir. Nazlı Akbalık Yaz Okulları’nda çocuklar farklı aktivitelerin olduğu bir program çerçevesinde nitelikli bir eğitim almaktadırlar. Ayrıca bu aktiviteler sayesinde çocuklar kendi ilgi alanlarını keşfederler ve yeni hobiler edinirler. Ayrıca yaz okulunda çocukların eğlenme ve öğrenme süreçlerinin eşit seviyede olmasına özen gösterilmektedir.

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz