Anaokulu Kayıt Yaşı

Anaokulu Kayıt Yaşı
Anaokulu Kayıt Yaşı

Anaokulu kayıt yaşı ülkemizde 3 ile 6 yaş arasındaki çocukları kapsar. Temel eğitime başlamadan önce çocukların zorunlu olarak gittikleri anaokulu, çalışan anne ve babalar için büyük bir avantajdır. Çocuklar okula başlamadan önce gittikleri Çiğli Anaokulu ile temel eğitime başladıklarında sorun yaşamamakta ve hemen adapte olmaktadır. Kendi yaşıtları ile aynı ortamda bulunan çocuklar, çeşitli aktiviteler ile eğlenerek öğrenmektedir. Çalışan anne ve babalar, yeteri kadar zaman ayıramadıklarından dolayı verilen eğitim son derece önemlidir.

Hayata hazırlayan ve aile içindeki eğitimlerini destekleyen Çiğli Anaokulu en yüksek teknolojiler ile donatılmış olan sınıflara sahiptir. Oyun ve eğitim bir arada verilmekte olup çocuklar sıkılmadan öğrenme faaliyetini gerçekleştirmektedir. Çocukların dış dünyayı takip edebilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri bir yer olan Çiğli Anaokulu, İzmir’de önemli eğitim kurumlarından biridir.

Çiğli Anaokulu Hedefleri

Öz kültürünü tanıyan ve koruyan, Atatürk ilke ve devrimlerinin özünü kavrayan, çağa ayak uyduran değil bir sonraki çağa katkıda bulunan ve başka kültürlerin takipçisi bireyler yetiştirmek Çiğli Anaokulu hedefleri arasındadır. Çocukların yaşına uygun olacak materyaller ile hazırlanmış olan sınıflar, çocukların yeteneklerini keşfetmeye ve geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Anaokulu Kayıt Evrakları

Tüm yaş grupları aynı sınıfta bulunmakla birlikte anaokulu kayıt yaşı 48-66 ay arasındadır. İlk gerçek deneyimlerini anaokulunda kazanan çocuklar, bir grup halinde hareket etmeyi öğrenmektedir. Her gün aynı saatte kalkıp okula gelen çocuklar, düzene kısa sürede alışmaktadır. Başka insanlarla iletişim kurmayı öğrenen çocuklar, yeni arkadaşlıklar kurmaktadır.

Çiğli Anaokulu Kayıt Yaşı

Temel eğitim standartlarını karşılayan Çiğli Anaokulu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Oyun ve eğitim bir arada verilmekte olup 3 ve 6 yaş arasındaki çocuklar için kayıt alınmaktadır. Yaşıtları arasında özgürce kendisini ifade edebilen çocuklar, oyuna da zaman ayırmaktadır. Çocukların gelişim alanlarını destekleyici etkinlik yapılmaktadır.

Aile ortamından ayrılıp anaokuluna gelen çocuklar, öğretmenlerine ve okuluna kısa sürede alışmaktadır. Anaokulunda mutlu ve kendisi gibi olabilen çocukların öğrenme istekleri de artmaktadır. Çiğli anaokulu kayıt yaşı 3 ve 6 yaş arasında olmakla birlikte anaokuluna gelen çocuklar hakkında gerekli bilgiler, velilere verilmektedir. Oyun alanları, tuvalet ve yemekhane gibi ortak kullanım alanlarında hijyene dikkat edilmektedir.

Çiğli Anaokulu Kayıt

Çiğli anaokulu kayıt yaşı 3 ile 6 yaş olmasından dolayı birçok kayıt başvuru yapılmaktadır. Kayıt için gelen veliler, kendilerinden istenen belgeleri hazır etmelidir. Çocuğun anaokulu kayıt yaşı tutuyorsa, kayıt kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Yeni yılın ilk ayı ile başlayan kayıt dönemi, dönem sonuna kadar devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir  Türk Eğitim Sisteminde Öğretilen İyi Bilgiler

Her yaş grubu için ayrı bir sınıf oluşturulmakta ve çocuklar yaşlarına uygun sınıflara yerleştirilmektedir. Çocuğun yakın tarihte çekilmiş vesikalık fotoğrafı, çocuğun ve annesi ile babasının nüfus cüzdanı fotokopisi ve çocuğun aşı karnesi fotokopisi istenmektedir. Sınıfların az mevcutlu olmasına dikkat edilmekte ve öğrenme faaliyetleri için her çocuğa zaman ayrılmaktadır.

Çiğli Anaokulu Faydaları

Hangi mevsimde olunursa olunsun, Çiğli Anaokulu öğretmen gözetiminde çocukların oyun oynamasını sağlamaktadır. Öğretmenler klasik öğretmenler gibi liderlik etmemekte ve tecrübeleri ile çocukların gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Çiğli Anaokulu öğretmenleri oldukça donanımlı olup aileler ile sürekli iletişim kurmaktadır. Velilerle çocukları hakkında görüşme gerçekleştiren öğretmenler, çocukların gelişimlerini yakından takip etmektedir.

Anaokuluna gelen çocuklar birbirleri ile rekabet etmemekte ve birbirlerine karşı sevgi beslemekle birlikte saygı duymaktadır. Çocuğun sağlam bir öğrenme merakının oluşmasını sağlayan Çiğli Anaokulu, her çocuğun bireysel potansiyellerinin farkına varmaktadır. Eğitmenlerimiz talimat vermek yerine öğrencilere kılavuzluk etmektedir. Çocukların kendilerini doğanın bir parçası hissedebilmesi için zaman zaman birbirinden farklı geziler düzenlenmektedir.

Instagram Sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz

İlginizi Çekebilir  Çiğli Anaokulu Kayıt Ücreti